Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel
offlinenaszawisterka17 blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | Blog budowlany
Projekt: DOM W WISTERIACH VER.2
24084 odwiedzin | wpisów: 86, komentarzy: 424, obserwuje: 53
 

Umowa o wykonanie instalacji ?

autor: naszawisterka17 blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Witam serdecznie! Dzisiaj na tapecie umowy, uzgodnienia z wykonawcami wszystkich instalacji. Jak to u was wygląda, czy zawieracie jakieś umowy z wykonawcami, czy może na tzw. przysłowiową "gębę" a za dowód traktujecie fakturę Vat? Jeśli jednak podpisujecie umowy to jaka jest to umowa, o dzieło,o roboty budowlane a może zlecenie? Jeśli ktoś miałby przykład takiej gotowej umowy i byłby chętny pomoc ...


Komentarze (5)
Tytuł: witaj
autor:asikris  dodano: 10 miesięcy temu
Takie umowy znajdziesz gotowe w internecie czy Muratorze, choc na montaz instalacji wewn raczej bierze sie miejscowych , jak umowisz tak masz...innaczej gdy bierzesz firme.
autor:bryzatrzy  dodano: 10 miesięcy temu
Umowę miałem tylko na SSO. Inne prace bez umowy (po co? przyjadą zrobią zapłacę, nie zrobią nie zapłacę, nigdy nie dałem żadnej zaliczki) za to z pisemną gwarancją.
autor:danuta.dariusz  dodano: 10 miesięcy temu
Bierz na wszystko umowy, w przyszłości przed sądem będzie łatwiej dochodzić swoich praw, Ale w polskim prawie jest przepis że umowa ustna jest tak samo ważna jak na papierze, tylko trudniej udowodnić jakie były uzgodnienia a papier to papier
autor:elsa3  dodano: 10 miesięcy temu
Zachęcam do spisywania nawet najprostszych umów - nie zawsze tak prosto wszystko idzie.Jeżeli z różnych względów nie zawieracie umów,to zadbajcie o to by był jakiś dowód na to, co ustaliliście - sms, mail ,zaakceptowana wycena itp. niektórych wad nie widać od razu, lepiej mieć jakieś dowody w razie ew.późniejszego sporu
autor:lazyluke  dodano: 10 miesięcy temu
jest jeszcze jedna istotna rzecz - pamiętaj że bez umowy nawet jak powiesz że chcesz mieć zrobione coś na danych materiałach to wykonawca moze powiedzieć że zrobił na innych bo tamtych nie było skasuje cię za materiał ten który ty będziesz chciała a kupi cos tańszego gorszego(jego zysk). Zawsze dziel prace na etapy i po każdym z etapów rób odbiór. jeżeli sa to prace które w późniejszym czasie wymagają przykrycia kolejnymi warstwami(np wycieplenie poddasza) to będziesz miał/a okazje zweryfikować jak pierwsza warstwa została położona. ja niestety tego tak nie zrobiłem i później robiłem testy kamerą termowizyjną żeby mieć pewność że wszystko jest zrobione jak należy.

Koszt położenia papy i styropianu

autor: naszawisterka17 blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Czy jest ktoś kto zlecał firmie położenie papy termozgrzewalnej przed instalacjami oraz wyłożeniem styropianu ! Ile fachowiec bierze u was za m2. Nam dwie różne firmy wyceniły zupełnie na odwrót , wyłożenie papy 12 zł za m a styropian za 5 zł za metr a druga firma chce 5 zł za papę a 15 zł za styropian ( dodam ze na dole mamy 15 wiec będzie układany 10 +5cm lub 3*5 cm 


Komentarze (10)
autor:pocztowy  dodano: 10 miesięcy temu
Wypowiem się w kwestii papy. Akurat nie zlecaliśmy tylko robiliśmy sami. Opisałam na blogu. Dodam, że palnik mąż kupił (nowy) za 75 zł, butlę pożyczył od ojca. Papa z Castoramy.
Styropian jest uwzględniony w ofercie wykonawcy ogrzewania podłogowego.

1 Izolacja wodna i termiczna 7 154,87 zł 6 992,90 zł

1.1 Folia PE 0,30 160 mb 1,20 zł 192,00 zł 0% 1,20 zł 192,00 zł
1.2 Taśma brzegowa 1 kpl. 240,00 zł 240,00 zł 30% 168,00 zł 168,00 zł
1.4 Austrotherm EPS037-20cm PARTER 16,0 m3 185,19 zł 2 963,02 zł 0% 185,19 zł 2 963,04 zł
1.5 Austrotherm EPS037-10cm PODDASZE 7,0 m3 185,19 zł 1 296,32 zł 0% 185,19 zł 1 296,33 zł
1.7 Akcesoria montażowe (klej i pianka) 1 kpl. 663,53 zł 663,53 zł 0% 663,53 zł 663,53 zł
1.8 Montaż izolacji wodnej i termicznej 150 m2 12,00 zł 1 800,00 zł 5% 11,40 zł 1 710,00 zł
autor:danuta.dariusz  dodano: 10 miesięcy temu
A po co ta papa? co ona ma dać? Ja dałem grubą folię a styro układałem sam to żadna filozofia tylko trochę kolana bolą. Natomiast instalator chciał za położenie styro 5 złoty a panowie od wylewek zaoferowali 3 złoty
autor:pa.00  dodano: 10 miesięcy temu
Tez jestem ciekawa po co ta papa,pierwsze słyszę... daliśmy specjalną folię i na to styropian.
Odpowiedź do pa.00
autor:pocztowy  dodano: 10 miesięcy temu
google.pl
autor:danuta.dariusz  dodano: 10 miesięcy temu
A sprawdzaliście jak wysoko macie poziom wód gruntowych? bo mało kto robi taką hydroizolację. Kolega wyżej wkleił link do wujka gdzie zdania na ten temat są podzielone. Ja to już przerobiłem, wody gruntowe mam nisko i żadnej papy nie dawałem tylko grubą folię.
Odpowiedź do danuta.dariusz
autor:pocztowy  dodano: 10 miesięcy temu
Ok rozumiem to. My daliśmy pape z kilku powodów, pominę, że wszystko wykonał mój mąż i jedyny koszt to materiał ale u nas wszystko idzie posadzką.. co by z tej folii zostało? Od wczoraj elektrycy a dzisiaj weszli hydraulicy. Kierownik budowy nie negował.
Odpowiedź do danuta.dariusz
autor:naszawisterka17  dodano: 10 miesięcy temu
papa jest osłoną na działanie wody i wilgoci,jej największą zaletą jest montaż bo wystarczy ją tylko zgrzać, w papie umieszczona jest warstwa lepiku dzięki której trwale połączy się ona z podłożem. Najlepszą jej cechą jest to że posiada kilkukrotnie wyższą wytrzymałość na zrywanie niż folia. Podsumowywując papa ma za zadanie uszczelnić i nie przepuścić wilgoci do wewnątrz
Odpowiedź do naszawisterka17
autor:danuta.dariusz  dodano: 10 miesięcy temu
" Podsumowywując papa ma za zadanie uszczelnić i nie przepuścić wilgoci do wewnątrz"
Czyli folia spełni to samo zadanie
Odpowiedź do danuta.dariusz
autor:naszawisterka17  dodano: 10 miesięcy temu
Dokładnie tak :)
Tytuł: hej
autor:asikris  dodano: 10 miesięcy temu
nie ma nic gorszego od foli...papa spelnia swoje zadanie ,niestety nie wszycy to rozumieja..

Nadanie numeru domu a nadanie numeru nieruchomości

autor: naszawisterka17 blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Witam ! W oczekiwaniu na okna, w wolnej chwili wpadłam na pomysł, żeby już nadać numer domu. Zadzwoniłam więc do gminy z zapytaniem, jakie dokumenty trzeba złożyć żeby dostać nr domu oraz jakie warunki trzeba spełniać. Pani w urzędzie wytłumaczyła mi że są dwa wnioski, wniosek o nadanie numeru nieruchomości i wniosek o nadanie numeru domu. Różni się to tylko tym że wniosek o nadanie numeru domu można złożyć tylko po odbiorze budynku do użytku i  wtedy uprawnia cię to do meldunku, natomiast wniosek o nadanie numeru nieruchomości można złożyć już w momencie budowy ale nie można się jeszcze meldować. Fajne jest to że numer nieruchomości jeśli zostanie nadany będzie już taki sam jak numer domu, więc będziemy już wiedzieć jaki będzie nasz adres i jaki numer okaże się naszym szczęśliwym. 

Potrzebne dokumenty to :

!. Wniosek o ustalenie numeru porządkowego (wydruk ze strony gminy)

2. Oświadczenie kierownika budowy o rozpoczęciu robót budowlanych.

3.Mapa zasadnicza lub jakakolwiek inna gdzie widać granice działki i zjazd z drogi gminnej (ja skserowałam sobie mapkę zagospodarowania terenu ).

Pozdrawiam wszystkich i życzę wszystkim samych sukcesów budowlanych mna rok 2018.


Komentarze (10)
Tytuł: hallo
autor:asikris  dodano: 11 miesięcy temu
Oo ,bardzo fajna informacja ,gdzies kiedys czytalismy ze tylko po odebraniu domu nadadza nr a tu prosze-)pozdrawiamy
autor:severlock  dodano: 11 miesięcy temu
Dzięki za wpis! Bardzo przydatna informacja, bo własnie zastanawiałam się jak będę zamawiać materiały wykończeniowe kurierem :) teraz już wiem i wniosek ze strony gminy pobrałam!
autor:danuta.dariusz  dodano: 11 miesięcy temu
Albo Pani w urzędzie nie doinformowana lub w waszej gminie są inne przepisy, bo ja mam budynek w budowie a numer budynku załatwiłem już rok temu. I mam już w obecnych dokumentach numer budynku
Odpowiedź do danuta.dariusz
autor:malinowka3  dodano: 11 miesięcy temu
Pracuję w Urzędzie Gminy i nadaje numery porządkowe, u nas wystarczy tylko mapka z budynkiem, nawet tym projektowanym i wniosek 😉 ale najwidoczniej różnie to bywa.
Odpowiedź do danuta.dariusz
autor:naszawisterka17  dodano: 10 miesięcy temu
Tak jak napisałam wyżej numer można już dostać w czasie budowy, my też go będziemy już mieć pomimo że budowa jeszcze nie skończona, różnica polega tylko w tym, że jeśli budynek nie jest oddany do użytku nie można się jeszcze meldować i w waszym przypadku jest pewnie tak samo, bo pewnie zameldować się nie mogliście. U nas to się tylko nazywa numer nieruchomości a potem ten numer nieruchomości jest taki sam tylko zmienia się wniosek na wniosek o numer domu tylko po to żeby legalnie w urzędzie móc się zameldować, powodzenia :)
autor:danuta.dariusz  dodano: 11 miesięcy temu
I jeszcze zapomniałem dodać że jak otrzymałem dokument o nadaniu numeru to do 14 dni musiałem zakupić tabliczkę z numerem i ulicą.
Odpowiedź do danuta.dariusz
autor:dunia3  dodano: 11 miesięcy temu
U mnie tak samo. Numer domu nadany przed odbiorem i odrazu nas zameldowała i tez wciągu 14dni musiał zawisnąć numer na budynku.
Odpowiedź do dunia3
autor:pa.00  dodano: 11 miesięcy temu
U mnie tak samo,numer domu miałam po złożeniu wniosku o nadanie numeru,dom jeszcze nie stał,a numer już miałam.
Dom stoi ,a ja nadal tabliczki nie mam z numerem :P
Odpowiedź do dunia3
autor:naszawisterka17  dodano: 10 miesięcy temu
w takim razie wszystko zależy od gminy, u nas dopóki budynek nie jest po odbiorze nie można się meldować
autor:malowniczy  dodano: 11 miesięcy temu
Od siebie dodam, że właśnie w piątek wpadłem na ten sam pomysł i dziś już odebrałem decyzję. Zainspirowała mnie koleżanka, która właśnie ma problem z trafianiem kurierów, bo jej numer jeszcze nie jest na żadnych mapach.

W moim przypadku jest tylko jeden numer i w mojej gminie nie musi być nawet wydane pozwolenie na budowę. Trzeba tylko dostarczyć im mapkę z planowaną lokalizacją budynku i tyle.
No i mam aż 30 dni na dorobienie się tabliczki adresowej :)